नेकपाले टुङ्ग्यायो विभागहरुको जिम्मेवारी

३२ श्रावण २०७६, शनिबार १८:३५

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) केन्द्रीय सचिवालयको ३१औं बैठक निर्णयहरु


आज २०७६ साउन ३१ गते अध्यक्षद्वय कमरेड केपी शर्मा ओली र कमरेड पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको अध्यक्षतामा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा), केन्द्रीय सचिवालयको ३१औं बैठक सफतलाका साथ सम्पन्न भयो । आजको बैठकले सर्वसम्मतिका साथ निम्नानुसारको निर्णय गरेको छ ः

(क) केन्द्रीय सचिवालय सदस्य कमरेड वामदेव गौतमलाई पार्टी केन्द्रीय कमिटी उपाध्यक्षको जिम्मेवारी प्रदान गर्न स्थायी कमिटी समक्ष प्रस्ताव लैजाने ।

(ख) देहायबमोजिमका प्रदेश कमिटीहरुमा देहायबमोजिमका कमरेडहरुलाई सहईञ्चार्जको जिम्मेवारी प्रदान गर्नेः

क्रम संख्या कार्यक्षेत्र जिम्मेवारी
१ प्रदेश नं. १ नरेश खरेल, शेरधन राई
२ प्रदेश नं. २ नागेन्द्र चौधरी, महेन्द्र पाशवान
३ प्रदेश नं. ३ काशिनाथ अधिकारी, हितमान शाक्य
४ गण्डकी प्रदेश किरण गुरुङ, यशोदा सुवेदी गुरुङ
५ प्रदेश नं. ५ कुलप्रसाद केसी, वैजनाथ चौधरी
६ कर्णाली प्रदेश कालिबहादुर मल्ल, प्रकाश ज्वाला
७ सुदुरपश्चिम प्रदेश खगराज भट्ट, भानुभक्त जैसी

(ग) देहाय बमोजिमका केन्द्रीय विभागहरुमा देहायबमोजिमका कमरेडहरुलाई प्रमुख तथा उपप्रमुखको जिम्मेवारी प्रदान गर्नेः

क्र. सं              कार्यक्षेत्र                     जिम्मेवारी
१  अर्थ तथा योजना विभाग प्रमुख – सुरेन्द्र पाण्डे
उपप्रमुख – डोरप्रसाद उपाध्याय
२ उद्योग तथा वाणिज्य विभाग प्रमुख – राधा ज्ञवाली
उपप्रमुख – वामदेव क्षेत्री
३ उपभोक्ता हित तथा आपूर्ति विभाग प्रमुख – मातृका यादव
उपप्रमुख – बलराम बास्कोटा
४ कृषि तथा भूमिसुधार विभाग प्रमुख – चक्रपाणी खनाल
उपप्रमुख – हरि पराजुली
५ कोष तथा आर्थिक व्यवस्थापना विभाग प्रमुख – हरिबोल गजुरेल
उपप्रमुख – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
६ खानेपानी तथा सरसफाई विभाग प्रमुख – बिना मगर
उपप्रमुख – ममता गिरी
७ जलश्रोत, सिंचाई तथा उर्जा विभाग प्रमुख – बर्षमान पुन
उपप्रमुख – परशु मेघी गुरुङ
८ निर्वाचन विभाग प्रमुख – प्रदीप ज्ञवाली
उपप्रमुख – खिमलाल देवकोटा
९ न्याय, कानुन तथा मानवअधिकार विभाग प्रमुख – रघुजी पन्त
उपप्रमुख – मुक्तिनारायण प्रधान
१० पर्यटन प्रवद्र्धन तथा नागरिक उड्डयन विभाग प्रमुख – योगेश भट्टराई
उपप्रमुख – पाशाङ शेर्पा
११ प्रचार तथा प्रकाशन विभाग प्रमुख – नारायणकाजी श्रेष्ठ
उपप्रमुख – सूर्यबहादुर थापा
१२ प्रादेशिक मामला विभाग प्रमुख – घनश्याम भुसाल
उपप्रमुख – परशुराम तामाङ
१३ पार्टी स्कूल विभाग प्रमुख – ईश्वर पोख्रेल
उपप्रमुख – देवेन्द्र पौडेल
१४ पुस्तकालय तथा अभिलेख विभाग प्रमुख – नारायणप्रसाद शर्मा
उपप्रमुख – ज्ञानबहादुर भुजेल
१५ भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था विभाग प्रमुख – रघुवीर महासेठ
उपप्रमुख – हरि अधिकारी
१६ युवा तथा खेलकूद विभाग प्रमुख – टोपबहादुर रायमाझी
उपप्रमुख – ठाकुर गैरे
१७ राजकीय मामला तथा सुशासन विभाग प्रमुख – रामबहादुर थापा
उपप्रमुख – गुरु बराल
१८ बन तथा वातावरण विभाग प्रमुख – शक्ति बस्नेत
उपप्रमुख – चुडामणी जंगली
१९ विज्ञान तथा प्रविधि विभाग प्रमुख – गणेश शाह
उपप्रमुख – अरुण नेपाल
२० विदेश मामला विभाग प्रमुख – माधवकुमार नेपाल
उपप्रमुख – सुरेन्द्र कार्की
२१ शिक्षा तथा मानवश्रोत विभाग प्रमुख – गिरिराजमणी पोख्रेल
उपप्रमुख – विजय पौडेल
२२ श्रम तथा रोजगार विभाग प्रमुख – गोकर्ण विष्ट
उपप्रमुख – रामेश्वर राय यादव
२३ संगठन विभाग प्रमुख – वामदेव गौतम
उपप्रमुख – जनार्दश शर्मा
२४ संघीय संसदीय विभाग प्रमुख – सुवास नेम्वाङ
उपप्रमुख – देवप्रसाद गुरुङ
२५ समाज कल्याण विभाग प्रमुख – केशवलाल श्रेष्ठ
उपप्रमुख – गोपाल ठाकुर
२६ सहकारी तथा गरिवी निवारण विभाग प्रमुख – विष्णु रिमाल
उपप्रमुख – धर्मदत्त देवकोटा
२७ शहरी विकास विभाग प्रमुख – लेखराज भट्ट
उपप्रमुख – जगन्नाथ खतिवडा
२८ सामान्य प्रशासन विभाग प्रमुख – लालबावु पडिण्डत
उपप्रमुख – रेखा शर्मा
२९ साहित्य, कला तथा संस्कृति विभाग प्रमुख – मणी थापा
३० स्थानीय तह विभाग प्रमुख – युवराज ज्ञवाली
उपप्रमुख – उर्मिला अर्याल
३१ स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग प्रमुख – राजेन्द्र पाण्डे
उपप्रमुख – अञ्जना विसंखे
३२ नीति अनुसन्धान प्रतिष्ठान संयोजक – झलनाथ खनाल
सहसंयोजक – रामचन्द्र झा

(घ) देहाय बमोजिमका कमरेडहरुलाई केन्द्रीय कार्यालय सचिवको जिम्मेवारी प्रदान गर्ने ः

क्रम संख्या    नाम             जिम्मेवारी
१  श्री  राम ढकाल             कार्यालय सचिव
२  ईश्वरी रिजाल                कार्यालय सचिव

PDF मा  हेर्न तलको विभागहरुको विवरण  मा Click गर्नुहोस ।

विभागहरुको विवरण